Username:

54.167.5.***
107.150.63.***

Witamy na stronie Stowarzyszenia Łemków

Naszym celem jest promowanie kultury łemkowskiej w świecie, przypominanie i uczenie tego, o czym każdy Łemko powinien wiedzieć i pamiętać. Na naszej stronie znajdziecie informacje związane z kulturą, historią Łemków i z informacyjno-edukacyjną działalnością Stowarzyszenia Łemków.

Ostatnie dodane wiadomości

Published by admin on 20-Jul-2015 21:20 (140 reads)
Od Rusal Do Jana
Published by admin on 17-Jun-2015 21:50 (221 reads)
Ogólnopolska rekrutacja członków zespołów badawczych do projektu: „Działalność twórcza mniejszości etnicznych w Polsce na przełomie XX i XXI wieku”

Instytut Wschodnich Inicjatyw MKiDN

Instytut Wschodnich Inicjatyw jest stowarzyszeniem, które od 5 lat realizuje projekty edukacyjne oraz badawcze związane z obszarem byłego Związku Radzieckiego. Naszym głównym celem jest działalność na rzecz pogłębiania współpracy pomiędzy Polską i Unią Europejską a Rosją, krajami Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Obecnie realizujemy projekt badawczy „Działalność twórcza mniejszości etnicznych w Polsce na przełomie XX i XXI wieku”, którego celem jest analiza dynamiki funkcjonowania etnicznych środowisk twórczych w Polsce (Łemków) i na jej podstawie opracowanie naukowych rekomendacji dla kreowania polityki kulturalnej państwa.
Published by admin on 13-Jun-2015 15:40 (312 reads)
Лемківскій конкурс знаня
о істориі, культурі, языку
ŁEMKOWSKI KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ O HISTORII, KULTURZE, JĘZYKU

Вшыткых охочых запрашаме до участи!
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału

Published by admin on 12-Jun-2015 19:30 (196 reads)
Кружок Стоваришыня Лемків в Ліґници сердечні просит на проєкцию фільму «Changed by Thalerhof», што в тлумачыню на лемківскій язык значыт «Перемінены през Талергоф». Стріча одбуде ся 21. червця т.р., в садибі Кружка СЛ, при ул. Зофіі Коссак 6 в Ліґници. Початок од 16.00 год. Вступне дармо.

По проєкциі заохочаме взяти участ в свобідній бесіді на тему фільму, думок розвитку лемківской достоменности, языка і культуры.

Не дайте ся просити!

Click to see original Image in a new window
Published by admin on 25-May-2015 11:20 (303 reads)
Познали сме уж членів нового Головного Заряду Стоваришыня Лемків, котрий остал выбраний на проходячым днес VII Конґресі Стоваришыня Лемків в Ліґници.

По горячій дискусиі і долгій бесіді, на котрій делеґаты выміняли своі пропозициі на нового ведучого, Стоваришыню Лемків через наступны 4 рокы, зас буде шефувал Андрий Копча.

Oferty pracy z Jooble