Username:

46.41.150.***
195.191.41.***

Witamy na stronie Stowarzyszenia Łemków

Naszym celem jest promowanie kultury łemkowskiej w świecie, przypominanie i uczenie tego, o czym każdy Łemko powinien wiedzieć i pamiętać. Na naszej stronie znajdziecie informacje związane z kulturą, historią Łemków i z informacyjno-edukacyjną działalnością Stowarzyszenia Łemków.

Ostatnie dodane wiadomości

Published by admin on 25-May-2015 11:10 (36 reads)
Познали сме уж членів нового Головного Заряду Стоваришыня Лемків, котрий остал выбраний на проходячым днес VII Конґресі Стоваришыня Лемків в Ліґници.

По горячій дискусиі і долгій бесіді, на котрій делеґаты выміняли своі пропозициі на нового ведучого, Стоваришыню Лемків через наступны 4 рокы, зас буде шефувал Андрий Копча.
Published by admin on 28-Apr-2015 07:00 (97 reads)
Click to see original Image in a new window

Тогорічна Ватра буде проходила в днях 7.-8. серпня – там де все ;) – значыт на ватряным поли коло церкви св. Михала Архангела в Михалові на Нижнім Шлеску.
Лемківска Ватра на Чужыні єст орґанізувана Стоваришыньом Лемків. Є то Ватра о барже патріотычным характері. Што важне, то ватра не лем з назвы лемківска. Хоц обдыват ся на чужій для нас земли, має она свій климат і што рока притігат пару тисячів осіб.
Published by admin on 25-Apr-2015 20:00 (210 reads)
Click to see original Image in a new window

Published by admin on 04-Apr-2015 16:00 (174 reads)
Dnia 4-04-2015r w Przemkowie w siedzibie Koła Stowarzyszenia Łemków przy ul. Plac Targowy 1 odbyło się Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze władz koła w Przemkowie.

Click to see original Image in a new window
Published by admin on 18-Feb-2015 07:20 (176 reads)
Click to see original Image in a new window
Published by admin on 05-Nov-2014 16:20 (710 reads)
Click to see original Image in a new window

Ministerstwo Administracji Cyfryzacji jest głównym sponsorem działalności Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Łastiwoczka

Powiat Polkowicki sponsorem Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Łastiwoczka z Przemkowa
Published by admin on 02-Oct-2014 23:10 (433 reads)
Стоваришыня Лемків і Стоваришыня Руска Бурса сердечні просят на ХХІІ Лемківску Творчу Осін, яка в тым році буде проходила в Тыличы (11. жолтня) і – як все в другій ден – в Ґорлицях (12. жолтня, год. 15.00).

Тогорічна стріча посвячена єст 100. річниці Талергофу, єдной з великых траґедий русиньского народу в ХХ столітю, зато тота тема буде перевивала ся на фоні і в самым проґрамі Осени.

Oferty pracy z Jooble